Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. část

4. 6. 2009

Obrazek

 

Obrazek

 


Podzim 2001

Oproti minulému roku žádné změny. Pokud je přijatelné počasí, dojíždíme na kolech do vzdálenějších míst zmapovaných, při horším počasí využíváme mapky Sádky. I letos se tréninků obětavě ujal pan Kruml, kterého možná trošku mrzí, že bereme orientační běh spíše rekreačně.
Letos poprvé se nám na tréninku podařilo zaznamenat úraz - naštěstí menšího formátu. Radka si rozrazila obočí a musela být dopravena na ambulanci a Tom H. si tentýž den pohmoždil koleno tak nešťastně, že si vyžádalo delší rehabilitaci.
V lize se pořádalo 5 závodů a ani na jednom jsme nechyběli. Bohužel výsledky za moc nestály a jezdilo nás oproti minulému roku podstatně méně. Ani celkové výsledky oddílové se nám nepodařilo vylepšit.

Obrazek

Obrazek

  
Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

Zima 01

I tento rok jsme se museli obejít bez tělocvičny. Program schůzek: v klubovně jsme trénovali čtení mapy i popisy kontrol, testovali svoji fyzickou kondici, pořádali další ročníky turnajů v dámě, pinecu, šipkách, pexesu...Asi by stálo za to některé výsledky do kroniky pro příští roky ukládat, založit třeba soutěže o putovní poháry v těchto disciplínách.
Využívali jsme též volné počítačové učebny. Např. měsíční rozpisy akcí si každý sám sepisoval na chůzce na počítači a hned si je také vytiskl, jedním očkem jsme se seznámili i s programem OcadWin pro tvorbu map. Pokus vytvořit www stránky o našem oddíle bohužel selhal. Snad se to podaří některý příští rok.
Jako novnku jsme zavedli tréninkový deník. Na každé schůzce jsme si povídali o něčem jiném, co nám může pomoci se zodpovědnou přípravou na závodní období. Pro začátek deník obsahoval různé testy k určení fyzické kondice (BMI, step-test, testy běhu, plvaání, jízdy na kole...), určení tréninkových pásem, vhodné oblečení, postup předzávodní přípravy (rozehřátí, protažení, běžecká abeceda...), něco o posilování. Materiály jsem nakopírovala a každý, kdo si na schůzku donesl svůj deník, si je hned mohl vlepit do deníku. Ostatní měli smůlu - cestou domů by jistě list někde zapomněli a vůbec si ho nevlepili.
Soboty či něděle jsme chodili bruslit, sem tam s mapou do lesa, s turistickým oddílem pořádali noční hry, zúčastňovali se akcí pořádaných v tělocvičně Domem dětí.

Obrazek


 Jaro 2002

Poctivě jsme zaregistrovali oddíl i jednotlivé závodníky. Začal 3. rok oddílu NAM.
Bohužel, pan Houška prodal mikrobus a nový majitel neměl zájem nás dále dopravovat.
Já odcházím na mateřskou dovolenou s těžkou hlavou a se špatným svědomím, že se mi nepodařilo dopravu zajistit. Tréninků se ujme má nástupkyně a kamarádka Majka, pomo i nadále přislíbil p. Kruml i Janka se Sabinou.
A já, pokud alespoň trošku moje budoucí ratolest dovolí, se budu snažit k oddílu co nejdříve vrátit.

TAK AHOJ A VŽDY TEN SPRÁVNÝ SMĚ NEJEN PŘI ZÁVODECH.  přeje vaše Lenča


 

Tímto zápisem oddílová kronika končí, i když oddíl činnost neukončil.  Po mé maličkosti převzala štafetu Majka Ráčilová, poté Roman Veškrna, v roce 2005/6 jsme se na rok objevila já, ale pak pokračovala na další mateřské. Tehdy nebyl čas na psaní kroniky - třeba teď si pamětníci vzpomenou a připíší nějaký ten článeček. Pokud vím, na závody se moc nejezdilo, pokud ano, můžete dohladat výsledky ze závodů v arichivu oblasti Vysočina. archiv.obvysocina.cz/ -  (v menu zvolíte archiv - potom příslušný rok a závod :))