Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. část

5. 6. 2009

Obrazek

Obrazek

 

Podzim 2000

Začal nový rok činnosti oddílu, na podzim nabíráme nové členy a ti stálí skalní členové si musí opět vyplnit přihlášku a zapsat se do kroužku.I letos se přihlísili noví jedinci, aby rozšířili naše řady.
Ale pro všechny ostatní orienťáky je podzim ukončením celoroční závodní sezóny. Náš první závodní rok za oddíl OB DDM Náměšť nad Oslavou - jaro, podzim 2000 tedy končí. Níže si můžete prohlédnout tyto výsledky:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

  Zima 00

Tentokrát jsme se museli obejít bez tělocvičny, tréninky se tedy odehrávaly převážně v klubovně. Měly netradiční formu - turnaje v pexesu, piškvorkách, žravé dámě, pinecu, šipkách, různé paměťové minizávody, testík o historii orientačního běhu, testy fyzické kondice....Procvičovali jsme též mapové značky  i práci s busolou.

 Obrazek

Mimo čtvrteční tréninky jsme o některých víkendech sportovali - na běžkách či na bruslích, nechyběly jednodenní sobotní tréninky s mapou či víkendovka na Skřipině. Majetní členové mohli opět trávit jarní prázdniny na horách v Dolní Moravě.
Pokoušeli jsme se též na počítačích vytvořit první číslo časopisu o našem oddíle, ale zůstalo jenom u pokusu. Většina členů našeho oddílu jsou lenoši a na počítačích umějí hrát jen hry.
Zvládli jsme ale P.F.

Obrazek

 

Obrazek

 


Jaro 2001

Začíná v pořadí 2. závodní rok našeho oddílu NAM. Opět jsme posílali do Prahy žádost o registraci a přihlásili i ty nové členy, kteří zodpovědně trénovali přes podzim a zimu. Přibili i dospěláci - Sabina I, Janka K, p. Kamený.
Nesmím zapomenout poznamenat, že se velice podstatně změnil způsob našich tréninků. Ujal se nás dlouholetý závodník v orientačním běhu pan František Kruml.
Už od samého začátku zpovzdálí sledoval naše snažení, před lety sám zkoušel založit v Náměšti oddíl OB, lae neměl štěstí. (Z této doby pochází mapy, na kterých začaly naše první tréninky).
Proto nás zpočátku sledoval s velkou nedůvěrou, která letos přerostla k nadšení. Nabídl nám svou pomocnou ruku, začal nám pomáhat s organizací čtvrtečních trénnků, vymýšlel pro nás tratě a sám rozášel i kontroly, učil nás různá protahovací cvičení i jak trénovat paměť... Též pro nás zmapoval okolí náměšťské přehrady a dal vznik nové mapě Sádky.
Kvalita tréninků se odrazila i na výsledcích jarní sezóny. Pořádalo se 8 závodů oblasti, zůčastnili jsme se pěti (místo jednoho jsme byli v Chorvatsku a dva odpadli kvůli malému počtu zájemců).

Protože končí oddílový rok, vyhodnotili jsme celoroční oddílové bodování. Zavedli jsme pro další roky tyto kategorie:
Běžec roku = kdo získal nejvíce bodů za celý rok
Rekordman roku = nejrychlejší průměr roku
Mohou soutěžit jen nedospěláci. Výherce každé kategorie obdrží zlatou sošku, která mu zůstane v trvalém vlastnictví (další dva diplom a medaili).
Běžec oddílu = kdo 2x po sobě vyhrál Běžce roku
Rekordman roku = kdo drží nejrychlejší průměr za celé roky od založení oddílu. Soutěž o putovní sošky, zúčastnit se mohou i dospěláci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Obrazek   Obrazek

Obrazek

 Léto 2001

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek