Jdi na obsah Jdi na menu
 


2.část

6. 6. 2009

Obrazek

Obrazek

 


Podzim 99

  Po letních prázdninách se náš kroužek rozrostl o nové členy takže koncem září 1999 čítal
už 16 členů. Pilně jsme trénovali v okolních náměšťských hvozdech a připravovali
se na  závody.
Oproti minulému roku jsme dost podstatně změnili taktiku tréninků - závodila vždy dvojice - začátečník-pokročilý. Kontroly rozmisťovala první dvojice a umísťovala k nim papírky, na které se všichni ostatní podepisovali. Poslední jsem chodila já, sbírala kontroly, které našli všichni, a též hledala zbloudilce. Na místa dějiště tréninků jsme se opět dopravovali na kolech. V tomto počtu nebylo o defekty nouze, jezdili jsme v přilbách jeden za druhým a já poslední, abych jako jediný dospělák měla všechny na očích. Přede mnou jezdil vždy jeden z opravářů a já měla u sebe nezbytnou lékárničku.

Obrazek

Podzimní žebříček oblasti Vysočina 1999
Naše oficiální závodnická dráha započala.Pro tento rok už jsme vlastnili registrační čísla, ale jako Třebíčští závodníci.Zúčastnili jsme se pěti závodů a zapojili se do celkového hodnocení podzimní sezóny. Taky způsob dopravy jsme pozměnili.Naši starostliví rodiče neměli moc pochopení pro to vozit nás na závody auty, a tak jsme dali přednost vlaku. Tato doprava je časově sice náročnější, ale zato dobrodružnější - jsme nuceni vycestovat už v pátek, přenocovat kde se dá (většinou v DDM) a v sobotu s plnou polní pomocí pěškobusu dojít asi 3 - 4 km na místo konání závodů. Odzávodit, podat maximální výkon a opět pěškobus. A to ještě samozřejmě nechodíme spát se slepicemi!!!
Cestu na závody i zpět jsme si ve vlaku krátili dobrodružnou hrou o králi Artušovi, rytířích kulatého stolu a hledání svatého Grálu.
A jak že se nám tuto sezónu dařilo?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 


Zima 99

Přes zimní období jsme opět moc a moc sportovali. Podařila se nám zajistit 1x za 14 dní tělocvična, takže se většina téninků odehrávala tam - na programu byly posilovací a protahovací cviky a míčové hry. Též noční bruslení, výpravy do zasněžené přírody pěšky či na běžkách byly na denním pořádku.
O jarních prázdninách jsme týden pobývali na horách v Jeseníkách. Program tohoto soustředění: denní i noční lyžování, požární cvičení, přednášky policisty Edy z protidrogové zásahové jednotky...
Na začátek jarní sezóny jsme se připravovali společně i s třebíčským oddílem, který připravil řadu tréninkových závodů, na kterých jsme nikdy nechyběli. Dokážete sei nás představit v zimní budně, čepici, rukavicích a šále v zasněženém terénu na kolech? Tak to jsme museli také absolvovat. Samozřejmě, že Ti slabší jedinci zůstávali raději doma za pecí. :)

 

Obrazek

 

Obrazek

 


Jaro 2000

Na jaře tohoto roku jsme náš kroužek  zaregistrovali v Praze - tím oficiálně vznikl oddíl orientačního běhu v Náměšti. Název: DDM Náměšť nad Oslavou Zkratka: NAM
Číslo oddílu: 0719, počet členů: 19.
Jaro už nás zasáhlo v  plné polní - závodili jsme poprvé za své město a v našich nových dresech, které jsme si sami navrhli. Počasí nám přálo a zúčastnili jsme se vesměs všech závodů této oblasti.
Protože už nás bylo příliš mnoho na krkolomnou dopravu vlakem, slitoval se nad námi pan Houška a začal nás za přátelskou cenu dopravovat svým mikrobusem pro 15 osob. Mnohokrát děkujem!!!!
Protože už nás závodilo hodně, zavedli jsme oddílový žebříček - bodování závodů podle dosaženého průměru na 1km. Ten závodník, který na závodě dosáhl nejrychlejšího času, získal tolik bodů do bodování, kolik členů závodilo. Nejlepší závodníci za jaro byli odměněni drobnými cenami a diplomy.

Obrazek

Všech závodů se zúčastnili: Markéta, Pavel, Honza, Davi, Lenka
Na medaile dosáhli: Markéta (5x), Jakub (1x)
Do první poloviny startovního pole se dostali: Pavel (1x), Vendi (1x), Dafi (1x ), Standa (1x)

 

Obrazek

  Celkové výsledky - to je hodnocení všech závodníků oblasti. Prozatím obsazujeme převážně zadní příčky, ale konkurence je veliká a nějakou dobu opravdu trvá, než do tajů OB proniknete.
Jak jste si určitě všimli, Markéta obsadila v celkovém hodnocení jarní ligy ve své kategorii krásné 2. místo. Pavel a Standa se jako jediní umístili v první polovině startovního pole. My ostatní stále obsazujeme zadní místa, ale zase se nám podařilo odbourat časté diskvalifikace. Prostě jsme se hodně zlepšili a tak uvidíme, jak se nám bude dařit na podzim.

Obrazek

Tabulka rekordů: tato tabulka obsahuje osobní rekordy - nejrychlejší průměr za celou závodní dráhu. BNude po každém závodním období obnovována. Kdo se umístí na prvním místě této tabulky, bude držitelem titulu a zlaté putovní sošky Rekordman oddílu. Soutěžit o putovní sošky mohou i dopěláci.

Obrazek

Obrazek

 


Léto 2000

Obrazek

Pořadatelem tohoto pravého orienťáckého soustředění byl oddíl OB Chrast pod vedením náčelníka Matrase. Těšili jsme se, že se zde blíže seznámíme i s jinými oddíly, ale ti se nedostavili, takže nás tu celkem bylo pomálu. Alespoň jsme se všichni dobře seznámili mezi sebou. Byl to prostě pohodový rodinný podnik. :)
Program soustředění: 2x denně trénink (klasika, závod dvojic, razící kolečko se střelbou...), turnaje v míčových hrách (baseball, ringo, volejbal, frees-bee...), táboráky...

Významné události:
*
Lukáš Kosek dostal přezdívku "KIM" - věčně jsme ho jako zbloudilce hledali po okolních
   hvozdech
* Dafi se Šprgim vysedávali v noci u kytary s Tomem Matrasem
* Tom Havlík byl vyhlášen nejedlíkem tábora - dojídat musel pod dozorem
* Ronaldo mi dělal ochranku - vlse se ode mne nehnul ani na krok
* trénink, který připravoval nás oddíl se bohužel moc nevydařil - každá námi malovaná mapa
   byla bohužel originál - ale žádný učený z nebe nespadl. :) Musíme se ještě hodl učit a učit.
* objevili jsme zatoulanou elektronickou kontrolu z mistrovství světa juniorů (které se tu před
    pár týdny konalo) a vrátili ji majiteli
.