Jdi na obsah Jdi na menu
 


Americké štafety 2010

22. 10. 2010

ObrazekDne 3. října 2010 byli někteří obyvatelé třebíčských uliček překvapeni "podivnými individui", kteří se tu za poměrně větrného a chladného počasí proháněli jen v lehkém oděvu  s mapou a busolou v ruce. Také místní domorodci nevěřícně koukali na záhadné věci, které se objevily v těsném sousedství jejich obydlí.

 Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Třebíčský oddíl totiž tento den pořádal závod v orientačním běhu - Americké štafety. Shromaždiště bylo na Sokolském stadionu a běhalo se v přilehlém okolí.

Instalujeme jednu z  kontrol Obrazek

Protože i my s Božíkem se počítáme mezi třebíčské běžce, neváhali jsme přiložit ručku k dílu a zhostili se úkolu, který prozatím jedinný zvládáme - hlídali jsme kontrolu č. 111.  Tento poměrně jednoduchý úkol je ale značně stížen, pokud panuje větrné a chladné počasí - jen si vyzkoušejte postávat a minimálně se pohobovat 5 hodin v tomto nevlídném počasí.

Nemůžete se nám tedy divit, že jsme s Božíkem navlékli na sebe postupně kde co (ten z hlavy nesundal ani helmu), abychom se zahřáli. Blahořečili jsme také našemu prozíravému tatínkovi, který nám přímo vnutil termosku s teplým mokem, za jeho geniální nápad.

ObrazekAby Božíkovi služba utekla, hrál si nejprve s rubikovou kostkou a jakmile se začali trousit první závodníci, zapůjčila jsem mu i fotoaparát, aby si poprvé v životě vyzkoušel něco vyfotit.

Na jeho zdařilé fotografie se můžete podívat zde, další informace o vydařeném závodě naleznete zde.

A pokud máte zájem, můžete si u informací o závodě stáhnout také soutěžní tratě a dodatečně si v terénu vyzkoušet, zda-li byste zvládli najít kontroly i vy.