Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pořádali jsme MČR!

18. 6. 2011

O víkendu 11. - 12. června pořádal náš oddíl OOB Třebíč v Nesměři Mistrovství ČR na krátké trati. Protože náš oddíl není, co do počtu členů, příliš veliký a příprava a vedení takovéto sportovní události je docela náročná na počet pořadatelů, měli jsme i my nedospěláci možnost stát se na chvíli skoro dospěláky - POŘADATELI  MČR! COŽ BYLA PRO NÁS VELKÁ ČEST!  VŽDYŤ KDO SE MŮŽE PYŠNIT TÍM, ŽE POMÁHAL V 9 LETECH PŘIPRAVOVAT MČR PRO NEJLEPŠÍ ZÁVODNÍKY NAŠI REPUBLIKY!!

Plánovali jsme si, jak pro vás - naše čtenáře - připravíme super foto reportáž ze zákulisí této velkolepé sportovní události, ale bohužel - jsem sklerotik, zapoměla jsem foťák doma - tudíž se musíte spokojit jen s textem a pár foty ostatních pořadatelů. Budeme se snažit být co nejstručnější, abyste se snad při čtení těchto řádků moc nenudili. :)

 

  NEDOSPĚLÝMI  "POŘADATELI"  BYLI

Ladislav Sobotka (9 let), Bohuslav Palát (9 let), Jan Nešpor (10 let), Štěpán Szebista (14), Martin Scheubrein (15),
Maruška (8), Jiřík (6) a Terinka (3) Nešporovi

 

 CO BYLO NAŠÍM ÚKOLEM

Martin se Štěpánem roznášeli a sbírali kontroly pro  mistry ČR, připravovali a uklízeli cíl (vykolíkování, příprava pytlíků pro mapy....) a hlídali v cíli odevzdávání startovních čísel a map (zkuste postávat několik hodin skoro na jednom místě a třeba i v dešti - není to žádná pohoda). Na fotu můžete vidět Štěpánův zarputilý pohled - kdo by se odvážil s mapou utéct, zle by se mu vedlo!  

img_3376.jpg

 Z TV záznamu je patrné, že si atmosféru náležitě užívali. Dokonce zatleskali prvnímu dobíhajícímu závodníkovi nedělního finále.... 

video1.jpg

..ale pak si uvědomili, že mají být někde jinde a rychlostí blesku se proplétali mezi diváky směrem k cíli.. 

video2.jpg

video3.jpg

 Božík s Ladíkem a Honzíkem pomáhali všude, kde bylo potřeba: chystali informační tabule na shromaždišti (Božík zvládl opravit  i nastřelovačku, se kterou si ani někteří dospěláci nevěděli rady)

 3.jpg

 - připravovali závod pro příchozí  (roznášeli kontroly, udíleli rady závodníkům, startovali a zapisovali čas, rozdávali odměny a kontroly zase uklízeli), hlídali děti běžích rodičů.. 

foto1.jpg

7.jpg

  

10.jpg

- rozdávali pití dobíhajícím závodníkům

 

5.jpg

 

...pomáhali uklízet shromaždiště po závodech....

Bylo to celodenní běhání v sobotu i v neděli dost náročené pro dospěláky a o to víc pro ně! Odměnou jim bylo vysloužení si pořadatelského trička a krátký záběr na konci TV reportáže televize ČT4.

video4.jpg

video5.jpg